XVII Targ Solny - podsumowanie

Za nami kolejny już XVII Targ Solny. Jak co roku, w ramach Dni Miasta mogliśmy zobaczyć pomorskie średniowieczne rzemiosła. To wszystko za sprawą rekonstruktorów i miłośników historii, którzy zostali zaproszeni na Targ. W tym roku było około czterdziestu stoisk, reprezentowanych przez rzemiosła potwierdzone historycznie na terenie Kołobrzegu i Pomorza. Po raz pierwszy pojawiła się również średniowieczna wróżka.

Tłumy, tłumy zwiedzających - tak krótko można podsumować tegoroczną edycję. Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni, że spotkanie z żywą lekcją historii cieszy się tak dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Na targu nie zabrakło dzieci z koła historycznego, którzy pokazywali jak się robi krajki na bartkach i tabliczkach. Tradycyjnie można było zobaczyć kołobrzeskich zwaryczy, ważących sól z naszej solanki, posmakować serów, chleba ze smalcem oraz podmłomyków. Odbyły się także pokazy walk wojów i palenia bursztynu. Po raz kolejny zaprezentowała się Grupa Eksploracyjno – Poszukiwawcza "Parsęta". Podczas Targu prezentowana była również wystawa prac plastycznych dzieci przedszkolnych, którzy wzięli udział w konkursie "Zabytki wokół nas". Wystawa prac będzie prezentowana w holu oddziału muzeum przy ul. ppor. Emilii Gierczak 5 od 01 do 30 czerwca.

Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Kołobrzeg.

Opiekę merytoryczną nad targiem sprawowało Muzeum Oręża Polskiego.