Wręczenie nagród uczestnikom I Gry Miejskiej

2 października 2021 r., w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, odbyła się I Gra Miejska "Szlakiem powojennego Kołobrzegu 1945-1965". W grze wzięło udział 11 drużyn, które musiały wykazać się wiedzą o swoim mieście, pracą z mapą, tekstami źródłowymi oraz sprawnością manualną.

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, przyznano wyróżnienia dla drużyny harcerzy Skauci Europy-zastęp "Ryś" oraz grupy "Tytus". Trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun Agata Mikołajek), rodzina Gajkowskich oraz rodzina Misterek wraz z p. Zofią Pilarską. Miejsce drugie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 (opiekun Małgorzata Domaradzka). Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna seniorów z koła historycznego przy Muzeum Oręża Polskiego. Uroczyste podsumowanie wyników Gry Miejskiej miało miejsce 20 października w sali koncertowej Ratusza. Nagrody i dyplomy wręczyła Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego Aleksander Ostasz. Nagrody ufundowała Gmina Miasto Kołobrzeg.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.