Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ,,Portret moich pradziadków lub dziadków''

20 października w sali koncertowej ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ,,Portret moich pradziadków lub dziadków'', zorganizowanego w ramach obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Na konkurs wpłynęło 61 prac z siedmiu szkół podstawowych nr: 1, 4, 7, 8, 9 oraz Szkoły Podstawowej z Wrzosowa i Ustronia Morskiego. Konkurs był dwuetapowy. Etap pierwszy odbył się w macierzystych szkołach, etap II , z wyłonieniem laureatów w Muzeum Oręża Polskiego. Wszystkie nadesłane prace były bardzo ciekawe i zostały ocenione przez jurorów w składzie: Katarzyna Pechman, Piotr Leszmann oraz Barbara Hordyjewska. Każdy z uczestników nadesłanych prac został doceniony.

Nagrody oraz dyplomy wyróżnionym uczestnikom wręczyła Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego Aleksander Ostasz. Fundatorami nagród była Gmina Miasto Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego.

Laureaci klas I-III

• Elżbieta Mytko SP nr 9
  • Marcin Bardecki SP nr 4
  • Mia Niedzielska SP nr 1

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.