Spotkanie autorskie doktora Roberta Dziemby

W Pałacu Braunschweigów w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyło się spotkanie doktora Roberta Dziemby, autora książki pt. "Historia Kołobrzegu po 1945 roku". Projekt ten, realizowany przez Fundację Historia Kołobrzegu we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego, uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Kołobrzeskiego. Praca omawia dzieje Kołobrzegu w okresie walk o miasto w marcu 1945 roku, okres PRL, a także czasu Kołobrzegu samorządnego.

Autor zaapelował do mieszkańców o przekazywanie swoich zdjęć i pamiątek do Muzeum Oręża Polskiego, nawet celem digitalizacji, aby uchronić je przed zapomnieniem. Wskazywał na projekt historiakolobrzegu.pl, dostępny w internecie, gdzie można oglądać zdjęcia z różnych okresów Kołobrzegu. Wtórował mu Jarosław Jerry Bogusławski, szef Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, wskazując, że zaginęło bezpowrotnie wiele pamiątek, np. zastawa z "Fregaty". Następnie rozdano książki uczestnikom spotkania.

Fot. Przemysław Gryń