Spacer historyczny z pochodniami po Starym Mieście

W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2024 zapraszamy serdecznie na niezwykły spacer historyczny z pochodniami po Starym Mieście w Kołobrzegu. To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie historię i dobrą zabawę, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajemnice Kołobrzegu w magicznej, wieczornej atmosferze blasku pochodni.

Termin i miejsce

Wydarzenie odbędzie się w dwóch terminach: 21 września oraz 4 października, zawsze o godzinie 20:00. Spacer rozpocznie się przy Ratuszu Miejskim, a zakończy około godziny 22:30 przy kamienicy kupieckiej, gdzie na uczestników czeka miła niespodzianka – pamiątka związana z historią miasta.

Co nas czeka na trasie?

Trasa spaceru prowadzi przez malownicze zakątki Starego Miasta, a po drodze przygotowaliśmy kilka zadań, które uczynią spacer jeszcze bardziej interesującym i interaktywnym. W trakcie wędrówki uczestnicy będą mieli okazję poznać fascynujące fakty z przeszłości Kołobrzegu oraz zmierzyć się z wyzwaniami nawiązującymi do historycznych wydarzeń.

Spacer odbędzie się w blasku pochodni, co nada wydarzeniu wyjątkowego, tajemniczego klimatu, idealnego na wieczorną podróż w przeszłość.

Zasady uczestnictwa

Ze względu na duże zainteresowanie, na spacer można zapisać się tylko raz – na jeden z dwóch dostępnych terminów. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem: edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl oraz towarzystwo@muzeum.kolobrzeg.pl.

Uczestnicy proszeni są o dostosowanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas wydarzenia.

Zakończenie i pamiątki

Spacer zakończy się przy kamienicy kupieckiej, gdzie na uczestników czekać będą pamiątki związane z bogatą historią Kołobrzegu. To wspaniała okazja, aby nie tylko poznać historię miasta, ale także zabrać ze sobą wyjątkową pamiątkę, która przypomni o tej niezwykłej przygodzie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!