Porozumienie o współpracy

6 lipca 2021r. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu podpisało umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Katyń ze Szczecina, które wchodzi w skład Federacji Rodzin Katyńskich.

W spotkaniu towarzyszącym podpisaniu umowy uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia Prezes Zarządu Pani Jolanta Turlińska-Kępys, Pani Maria Danuta Wołągiewicz, Pani Teresa Jasiunas, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego Aleksander Ostasz.

Zaprezentowane zostały również materiały, przekazane przez Stowarzyszenie, które wejdą w skład organizowanej przez Muzeum wystawy czasowej, poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i mającej na celu upowszechnianie wśród społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, historii związanej z bezprecedensowym mordem wiosną 1940 roku ponad 20 tysięcy obywateli Polski dokonanym przez NKWD na rozkaz najwyższych władz ZSRR.