Nominacja na rzeczoznawcę MKDNiS

Mamy wielką przyjemność i zaszczyt poinformować, że Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu - Pan Aleksander Ostasz, po raz kolejny otrzymał nominację na rzeczoznawcę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakresie opieki nad zabytkami.

Akt nadania uprawnień rzeczoznawcy obejmuje dziedziny: archeologia; dziedzictwo przemysłowe i zabytki techniki, w specjalizacji: archeologia podwoda, wraki, zatopiony sprzęt wojskowy, pojazdy, jednostki pływające, militaria niemieckie, polskie i rosyjskie z okresu I i II wojny światowej.

Dyrektor Aleksander Ostasz, jako historyk, archeolog podwodny i muzealnik, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy od wielu lat stara się chronić i ratować zabytki na terenie całej Polski.

Serdecznie gratulujemy !