Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Noc Muzeów 2023

Zapraszamy na Noc Muzeów!

Serdecznie zapraszamy do Oddziału Dzieje Oręża Polskiego przy ulicy Gierczak 5A w godzinach 19:00-22:00 na niezwykłe wydarzenie - Noc Muzeów. Wstęp jest wolny, a my mamy wiele interesujących atrakcji dla naszych gości.

W trakcie Nocy Muzealnej przygotowaliśmy dla Państwa stoisko promocyjne Historycznego Targu Solnego. Będzie to namiot typu wikińskiego, w którym zaprezentujemy wyposażenie chaty rybackiej, w tym drewnianą beczkę, sieci, harpun, oścień, bosak oraz kaszorek (podbierak). To doskonała okazja, by zobaczyć te przedmioty na żywo i dowiedzieć się więcej o życiu i pracy rybaków.

Ponadto, chcemy Państwu przedstawić naszą nową stałą wystawę pt. "Zbrodnia nieukarana. Katyń 1940". To wzruszająca ekspozycja, która opowiada o dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej. Naszym celem jest nie tylko przypomnienie o ofiarach zbrodni katyńskiej, ale również edukacja społeczeństwa na temat historii Polski.

Podczas Nocy Muzealnej chcemy również zaprezentować Państwu jeden z najcenniejszych eksponatów w naszych zbiorach - maszynę szyfrującą "ENIGMA". To niesamowite urządzenie, które odegrało ważną rolę w historii Polski i Europy, a teraz można je zobaczyć na własne oczy w nowej odsłonie.

Zapraszamy serdecznie do naszego muzeum i na wspólną podróż przez historię Polski. Nie przegapcie tej niezwykłej okazji!