Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Magiczna Noc Muzeów: Fascynująca podróż przez historię i kulturę

W minioną sobotę odbyła się niezwykła Noc Muzeów, która przyciągnęła liczne tłumy zwiedzających. Stoisko promocyjne Historycznego Targu Solnego było jednym z głównych punktów programu. W namiocie w stylu wikińskim zaprezentowano bogate wyposażenie chaty rybackiej, włączając w to drewniane beczki, sieci, harpuny, ostia, bosaki oraz kaszorki (podbieraki). To była doskonała okazja, aby osobiście zobaczyć te przedmioty i poszerzyć swoją wiedzę o życiu i pracy rybaków.

W ramach wydarzenia zaprezentowano również nową stałą wystawę pt. "Zbrodnia nieukarana. Katyń 1940". Ta wzruszająca ekspozycja przybliżała dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej. Celem wystawy jest nie tylko upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej, ale także edukacja społeczeństwa na temat historii Polski.

Niezwykle popularną atrakcją był również jeden z najcenniejszych eksponatów muzeum - maszyna szyfrująca "ENIGMA". To urządzenie odegrało ważną rolę w historii Polski i Europy. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć je na własne oczy w nowej odsłonie, co wzbudziło duże zainteresowanie.

 

 

Dodatkowo, uczestnicy mogli zasiąść za sterami samolotu "Iskra" i uwiecznić ten niezwykły moment na zdjęciu. To było niezapomniane przeżycie dla wszystkich obecnych.

Noc Muzeów była nie tylko okazją do odkrywania fascynujących eksponatów i zgłębiania historii, ale także do spędzenia czasu w klimatycznej atmosferze pełnej wrażeń. Wydarzenie to z pewnością zostanie na długo zapamiętane przez wszystkich jego uczestników.