Konkurs Historyczno-Sportowy

Znamy już wyniki XI Regionalnego Konkursu Historyczno – Sportowego, baw się historią "Kołobrzeg moje miasto". Adresowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. W tym roku zgłosiło się sześć drużyn z następujących szkół:

•  Sp nr: 3, 4, 7, 8, 9 Kołobrzegu;
  •  Sp z Dźwirzyna.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią konkurs odbywał się przez dwa dni, ponieważ każda z drużyn startowała oddzielnie. Konkurs składał się z dwóch części. Historyczna zawierała krzyżówkę, dwa pytania otwarte oraz odgadnięcie co jest przedstawione na pięciu ilustracjach. Wszystkie zadania dotyczyły średniowiecznego Kołobrzegu z okresu XII i XIII w. W części zręcznościowej odbył się rzut ringo do celu oraz ułożenie puzzli (herb Kołobrzegu) na czas.

Poniżej ostateczna klasyfikacja:

I – miejsce Sp nr 7 80,5 pkt.
II – miejsce Sp nr 4 76,0 pkt.
III – miejsce Sp nr 8 73,0 pkt.
IV – miejsce Sp w Dźwirzynie 69,0 pkt.
V – miejsce Sp nr 3 67,5 pkt.
VI – miejsce Sp nr 9 67,0 pkt.

Najlepszą drużyną z części historycznej została Sp nr 8 zdobywając 21. z 22. pkt.

Natomiast najlepszy czas ułożenia herbu miasta z puzzli osiągnęła Sp nr 3 (3:45).

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz nauczycielom przygotowującym uczestników serdecznie gratulujemy. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, nagrody oraz drobne upominki, które zostały ufundowane przez Gminę Miasto Kołobrzeg oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Organizatorami byli: Muzeum Oręża Polskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu.