Gra Miejska „Dawne i współczesne szlaki miejskie”

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej Grze Miejskiej, która odbędzie się 21 września 2024 roku w Kołobrzegu. Gra miejska pt. „Dawne i współczesne szlaki miejskie” to niezapomniana okazja, aby poznać historyczne i turystyczne atrakcje miasta, wędrując dawnymi i nowoczesnymi ścieżkami Kołobrzegu. Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego we współpracy z Gminą Miasta Kołobrzeg, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2024, ma na celu promocję lokalnej historii i zachęcenie mieszkańców do aktywnego poznawania swojego miasta.

Pod patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej, gra miejska jest częścią obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2024, co podkreśla jej wagę jako elementu promocji lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego.

Jak wygląda gra?

Gra miejska „Dawne i współczesne szlaki miejskie” rozpocznie się o godzinie 10:45 na dziedzińcu Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy ppor. Emilii Gierczak 5, gdzie odbędzie się odprawa drużyn. O godzinie 11:00 uczestnicy wyruszą na trasę, a cała zabawa potrwa do godziny 14:00. To idealna okazja, aby połączyć ruch na świeżym powietrzu z poznawaniem miejskich zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Zespoły będą miały za zadanie odwiedzić punkty kontrolne rozmieszczone na terenie Kołobrzegu, gdzie na uczestników czekają różnorodne zadania do rozwiązania. W każdym punkcie zadania te będą musiały być wykonane w zespole, bez możliwości korzystania z telefonów, tabletów czy innych urządzeń elektronicznych. Każde zadanie będzie oceniane, a na tej podstawie wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Kto może wziąć udział?

Gra jest otwarta dla wszystkich – nie ma ograniczeń wiekowych! Mogą w niej uczestniczyć drużyny szkolne, rodziny, grupy przyjaciół, a także przedstawiciele różnych instytucji, stowarzyszeń czy zakładów pracy. Ważne jest, aby każda drużyna składała się z 4 osób, w tym przynajmniej jednej pełnoletniej. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział wyłącznie pod opieką dorosłych, którzy odpowiadają za ich bezpieczeństwo.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową do 18 września 2024 roku na adres: edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zasady bezpieczeństwa

Gra miejska odbędzie się na otwartej przestrzeni, w warunkach normalnego ruchu miejskiego, dlatego uczestnicy muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachować szczególną ostrożność. Ważne jest, aby drużyny poruszały się pieszo, bez korzystania z jakichkolwiek pojazdów, a członkowie zespołów nie mogą się rozdzielać. Organizatorzy podkreślają, że udział w grze odbywa się na własną odpowiedzialność, a organizatorzy nie zapewniają opieki medycznej. Wszyscy uczestnicy powinni być w dobrym stanie zdrowia.

Dlaczego warto wziąć udział?

Gra miejska „Dawne i współczesne szlaki miejskie” to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do pogłębienia wiedzy na temat historii Kołobrzegu i jego współczesnych atrakcji. Jest to doskonała forma aktywnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, a także szansa na nawiązanie nowych znajomości. Na zakończenie gry, na dziedzińcu Muzeum Oręża Polskiego odbędzie się wręczenie nagród oraz podziękowań dla najlepszych drużyn.

Zachęcamy wszystkich do udziału i życzymy niezapomnianych wrażeń oraz sukcesów w grze!