Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Gra Miejska - Bój o Kołobrzeg

Już niedługo, w sobotę 18 marca 2023 roku, odbędzie się w Kołobrzegu niezwykła gra miejska, która zapewni uczestnikom nie tylko mnóstwo rozrywki, ale również pozwoli poznać historię miasta i uczcić pamięć bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego.

Gra - Bój o Kołobrzeg „Śladami bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.” została zorganizowana przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Dziedzictwo Morza, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. To nie tylko okazja do zabawy, ale również do edukacji oraz uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy, którzy walczyli o Kołobrzeg w marcu 1945 roku.

 

 

Gra rozpocznie się o godzinie 10:00 na terenie Muzeum Oręża Polskiego – oddział "Dzieje Oręża Polskiego", ul. ppor. Emilii Gierczak 5 w Kołobrzegu. Zainteresowaną publiczność, kibiców i uczestników zapraszamy minimum 30 minut wcześniej. Przed uczestnikami będzie około 10 km marszu, który poprowadzi przez 9 punktów kontrolnych, zlokalizowanych w ważnych dla historii walk o miasto w marcu 1945 roku miejscach, takich jak wieża ciśnień, Białe Koszary, obelisk Łopuskiego, plac 18 Marca, lokomotywownia, pomnik sanitariuszki, pomnik zaślubin z morzem, fort Ujście oraz muzeum.

Głównym celem gry jest zaznajomienie uczestników z przyczynami, przebiegiem oraz skutkami kołobrzeskiej bitwy, w której życie straciło ok. 1,2 tys. Polaków. Krew przez nich przelana stanowi jeden z fundamentów współczesnego Kołobrzegu, zatem rozgrywka będzie niosła za sobą potężne przesłanie patriotyczne. Zadaniem uczestników gry będzie wykonanie zadań na poszczególnych punktach, co pozwoli na lepsze zrozumienie historii Kołobrzegu oraz uczczenie pamięci tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie miasta.

Jednak nie tylko uczestnicy gry będą mieli okazję do przeżycia niezapomnianej przygody. Zachęcamy wszystkich chętnych do kibicowania na trasie, co pozwoli na obserwowanie rozgrywki oraz spacer po malowniczych okolicach Kołobrzegu. Dla miłośników historii, architektury i kultury miasta, wycieczka po trasie gry będzie niezapomnianym doświadczeniem. Podczas spaceru będzie można zobaczyć wiele zabytków i miejsc związanych z historią miasta, które zostały uwzględnione w grze.

Gra miejska - Bój o Kołobrzeg „Śladami bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.” jest idealnym sposobem na poznanie historii miasta oraz uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o niepodległość Polski. To nie tylko wspaniała okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną, ale również szansa na edukację i przypomnienie sobie ważnych wydarzeń z przeszłości.

Nie trzeba być wielkim fanem historii czy militariów, aby wziąć udział w Grze Miejskiej - Bój o Kołobrzeg „Śladami bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.”. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Zachęcamy do zgłoszenia się na adres mailowy: edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl, wysłania wypełnionych dokumentów i wzięcia udziału w grze, a także do kibicowania na trasie i odkrycia uroków malowniczego Kołobrzegu.

Dokumenty do pobrania:

 

Zadanie sfinansowanie z Projektu Społecznik 2022-2024.