Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Fascynujące spotkanie z historią: Radzieckie bazy amunicji jądrowej w PRL

23 maja, godz. 17.00, zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg na niezwykłe spotkanie z cyklu "Przystanek Historia". Tym razem gościem będzie dr hab. Grzegorz Kiarszys, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, który przybliży temat "Radzieckie bazy amunicji jądrowej w PRL".

Podczas wydarzenia dowiemy się o genezie powstania baz przechowujących broń jądrową na terytorium Polski w czasach komunizmu. Prelegent omówi również skutki tej decyzji dla naszego kraju w tamtym okresie historycznym.

Dr hab. Grzegorz Kiarszys posiada wyjątkową wiedzę na ten temat. W latach 2018-2019 realizował projekt naukowy "Radzieckie magazyny głowic atomowych w Polsce. Pomiędzy dziedzictwem i zapomnieniem. Perspektywa archeologiczna". Jest autorem książki "Atomowi żołnierze Wolności. Archeologia magazynów broni jądrowych w Polsce", w której opisuje wyniki swoich badań.

Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o tym intrygującym i mało znanym epizodzie z najnowszej historii Polski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem do wysłuchania pasjonującego wystąpienia dr. hab. Grzegorza Kiarszysa. Spotkanie poprowadzi Rafał Semołonik z Delegatury IPN w Koszalinie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Do zobaczenia 23 maja w Muzeum Miasta Kołobrzeg.