Zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej

Aktualności

Pod koniec listopada, w ramach programu „Wraki Kołobrzegu 2018”, muzealnicy zrealizowali 15 bezpłatnych prelekcji, adresowanych do uczniów szkół każdego szczebla. Bałtyk i Ziemia Kołobrzeska są od wieków połączone nierozerwalną więzią, zajęcia miały na celu przede wszystkim uświadomienie młodzieży, jak ważne jest morskie dziedzictwo, jego zabezpieczenie i kultywowanie.

Warsztaty składały się z wykładu z prezentacją multimedialną dotyczącą projektu oraz pokazu filmów dokumentujących tegoroczne prace podwodne. Dodatkowo, gdy spotkania odbywały się w głównej siedzibie muzeum – Pałacu Braunschweigów, uczniowie zwiedzali wystawę czasową pt.: „Podwodna Odyseja”, dzięki której poznawali m.in. zabytkowy i współczesny sprzęt nurkowy.

Adresatem bezpłatnych zajęć byli nie tylko uczniowie z Kołobrzegu i powiatu. Wśród ponad 500 osób, które miały szansę poznać działalność podwodną od strony teoretycznej znalazła się też młodzież na przykład z Karlina. Zainteresowanie warsztatami dotyczącymi morskiego dziedzictwa było tak duże, że muzealnicy planują kolejne, profilowane zajęcia dla młodzieży.

Realizacja zajęć edukacyjnych w ramach programu „Warki Kołobrzegu 2018” była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie: "Wraki Kołobrzegu 2018. Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury