W Muzeum Oręża Polskiego – w Kamienicy Kupieckiej od dnia 27.05.2015 możemy oglądać nową wystawę czasową pt. „Bezpieczne granice”.

 

 

Wystawa poświęcona jest historii polskich formacji granicznych od początku ich istnienia do czasów współczesnych. Dzięki życzliwości Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Pile oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Fundacji Kresy – Syberia w Warszawie oraz komendantowi głównemu SG gen. dyw. Dominikowi Traczowi udało się zgromadzić bardzo wiele cennych i ciekawych pod względem historycznym zabytków. Wśród zgromadzonych obiektów znajduje się również legitymacja i książeczka wojskowa strażnika granicznego Wojciech Kornagi, przekazane przez Starostę Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Kolekcję uzupełnia zbiór archiwaliów i fotografii oraz umundurowania, uzbrojenia i oporządzenia związanego ze służbą graniczną.

Podczas otwarcia wystawy, Pan dr Robert Dziemba został uhonorowany odznaczeniem „Za opiekę na zabytkami”, nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panią prof. Małgorzatę Omilanowską.

Wystawa będzie czynna do 31.08.2015 w godzinach otwarcia Muzeum.

Serdecznie zapraszamy

 


zdjęcia: Radosław Horanin

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.