Na polskim rynku wydawniczym pojawiło się niezwykle interesujące opracowanie pt. „Wał Pomorski 1945. Uzbrojenie i wyposażenie walczących formacji”, ukazujące umundurowanie, broń i sprzęt żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Czerwonej i formacji walczących dla III Rzeszy .

Autorami książki są Daniel „Wojna” Iwański, Wojciech Olek i Igor D. Górewicz, wydawcą zaś Wydawnictwo Triglav ze Szczecina, powstałe w 2007 roku jako kolejny projekt firmy Trzygłów – Pokazy Historyczne Igor D. Górewicz. Obszernym wstępem książkę opatrzył wybitny ekspert w dziedzinie Wału Pomorskiego, dr Bogusław Perzyk, który w szczegółowy sposób opisał walki na Wale Pomorskim w 1945 roku. Dużym walorem opracowania, co z pewnością zadowoli szerokie grono pasjonatów, jest doskonała ikonografia. Zaaranżowane sceny niejednokrotnie wzorowane są na oryginalnych fotografiach wojennych. Uzupełniono je dodatkowymi ujęciami mundurów, wyposażenia i broni, z dużą ilością szczegółów. Opracowanie liczy 112 stron.
Wszystkich chętnych do zapoznania się z tym jak i innymi opracowaniami poruszającymi tematykę historii wojskowości zapraszamy do biblioteki muzeum w Pałacu Braunschweigów przy ul. Armii Krajowej 13.  Zgromadzono w niej bogaty zbiór książek i czasopism związanych przede wszystkim z wojskowością i historią Pomorza Zachodniego.

Zbiory biblioteki udostępniane są tylko na miejscu w czytelni, od wtorku do soboty w godzinach 9.00 – 15.00.

 

Serdecznie zapraszamy

                                                         Opracował: Zespół Pracowniczy MOPK

 

 

 

 

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.