Zapraszamy 7 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 12.00 do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (ul. E. Gierczak 5) na prezentację znalezisk z terenów nieistniejącego niemieckiego lotniska Pinnow (Pniewo) okolice Rzesznikowa.

Poszukiwania prowadzone były przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Grupę Ekploracyjno-Poszukiwawczą „PARSĘTA” (działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu) po otrzymaniu zgłoszenia od lokalnych pasjonatów historii.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane m.in.:

  1. Podstawa niemieckiego działka plot (waga ponad 1000 kg).
  2. Wydobyte elementy niemieckiego działka plot.
  3. Znalezione resztki oporządzenia wojskowego, odznaczenia, fragmenty samolotów itp.

W konferencji wezmą udział:

  • Starosta Kołobrzeski – Tomasz Tamborski.
  • Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – Aleksander Ostasz.
  • Jan Orliński – prezes Grupy Ekploracyjno – Poszukiwawczej „PARSĘTA” przy Towarzystwie Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w |Kołobrzegu.
  • Dr. Andrzej Ossowski – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.